محوطه سازی و فضای سبز

محوطه سازی و فضای سبز

طراحی محوطه: ترمو وود از مصالح رایج به منظور ساخت آلاچیق و پرگولا است زیرا به راحتی در دسترس است، کار کردن با آن ساده می باشد، سایزهای متنوعی از ترمووود موجود است و همچنین تا مقداری قابل تبدیل به اندازه و سایز های متنوع است . . شرکت ترمووود فین ووددر زمینه ساخت پرگولا تجربیات زیادی دارد . برای برش ترمووودهای فین وود از ابزار مخصوص جهت کار با ترمووود استفاده شده است .


فرآیند Thermo Treatment

فرآیند Thermo Treatment

این فرآیند برای بهبود ویژگی های طبیعی چوب ابداع گردید که شامل حرارت دیدن چوب در مجاورت با آب جهت جلوگیری از ترک خوردن است.در این فرآیند از هیچگونه ماده شیمیایی استفاده نمی شود .
انواع ترمووود فین وود به دو دسته تقسیم می شود :
Thermo class-S / Thermo class-D 

Thermo class-D :
در این روش ، چوب تا 220 درجه سانتی گراد گرما می بیند و استحکام آن در مقابل کلیه عوامل جوی بالا رفته و در مقابل تغییرات ابعادی ثبات پیدا کرده و برای استفاده در محیط های خارجی و محوطه های باز بسیار مناسب می باشد .
ترمو وود های شرکت فین وود نیز تماما از این نوع می باشند .


اجرا و نصب ترمووود

اجرا و نصب ترمووود

 

نصب ترمو وود نیاز به زیرسازی دارد که می تواند به شکل سیمانی یا فلزی انجام شود .
در زیر سازی سیمانی باید سیمان شمشه با 4 سانتی متر ضخامت اجرا گردد . برای زیر سازی فلزی نیاز به قوطی های فلزی 40*40 و یا 50*50 با فاصله 50 سانتی متر از هم و همچنین 7 سانتیمتر از لبه های کار وجود دارد که این قوطی ها را به میله ایی ثابت شده روی کار جوش میدهند .
با توجه به اینکه سیمان با گذشت زمان ممکن است تغییر حالت دهد پیشنهاد ما استفاده از زیر سازی فلزی است . بعد از انجام زیر سازی فلزی نیاز به نصب چوب زیر سازی وجود دارد.چوب زیر سازی باعث جلوگیری از تماس مستقیم ترمو وود با زیر سازی فلزی می گردد و از آنجا که ضریب انبساط چوب و فلز متفاوت است،چوب زیرسازی از ایجاد انقباض و انبساط شدید ترمو وود جلوگیری می نماید . برای اتصال چوب زیر سازی به فلز از پیچ سرمته استفاده می گردد . 
چوب زیر سازی اصطلاحا چوب اشباع یا Brownwood نامیده شود . جنس این چوب ، چوب روسی است که در ماده اشباعTeknol  قرار داده شده و رطوبت آن تا 25% پایین آورده شده است . برای نصب در نما ابعاد مناسب چوب زیر سازی 25*45 و 25*25 میلیمتر با فاصله های 50 سانتی متر از یکدیگر و برای نصب در کف ابعاد مناسب چوب زبر سازی 40*50 میلیمتر با فواصل 40 سانتی متر است . ماکزیمم فاصله بین زیر سازی در زمان نصب 80 سانتی متر می باشد . طول شاخه های چوب زیر سازی 2 متر بوده و به ازای هر متر مربع چوب ترمو وود نیاز به استفاده از 3 متر طول چوب زیر سازی می باشد .
در اجرای ترمو وود میتوان از پیچ و یا پروفیکس استفاده نمود که از پروفیکس فقط برای نصب چوب هایی با ضخامت 25 میلیمتر استفاده می شود . پیچ ها نیز از متریال گالوانیزه و stainless steel بوده و دارای 2 رنگ تیره و روشن می باشد که بسته به رنگ ترمو وود می توان از این دو رنگ استفاده کرد .

 رنگ آمیزی چوب

رنگ آمیزی چوب

برای رنگ آمیزی ترمووود ها امکان استفاده از 20 طیف رنگی مختلف وجود دارد . رنگ های مورد استفاده ، Teknos فنلاند بوده که تأیید شده توسط انجمن بین المللی ترمووود می باشد. 
این رنگ ها همگی در آب حلال هستند و نفوذ چند میلیمتری در ترمووود دارند . برای چوب های نما رنگ های حلال در روغن پیشنهاد نمی شود زیرا این نوع رنگ در ترمووود نفوذ نمی کنند و همچنین در اثر تابش آفتاب پوسته پوسته خواهد شد که این پوسته ها سطح ترمووود را نیز از بین می برند . جهت حفظ  رنگ و جلا ترمووود هر 5 سال یکبار نیاز به تجدید رنگ وجود دارد که شامل اعمال یک دست رنگ زدن بر سطح ترمووود می باشد.
هر 6 وجه چوب در طی فرآیندی چهار مرحله ایی رنگ آمیزی می گردد . فرآیند رنگ آمیزی به شرح زیر صورت می پذیرد:
1. قرار گرفتن ترمووود در وان Walty Aqua Base - این فرآیند یک روز زمان احتیاج دارد و منجر به افزایش رنگ پذیری ترمووود می گردد.
2.اعمال ماده رنگی با تنظیف
3.اعمال ماده رنگی با تنظیف
4.اسپری ماده شفاف پایه آب Top Coat که باعث تثبیت رنگ می گردد و آنتی UV است .
ترمووود بهترین متریال برای استفاده در نما

ترمووود بهترین متریال برای استفاده در نما

شناختن انواع مواد و متریال به شما امکان انتخاب بهترین مصالح را می دهد و در آخر کیفیت بهتری برای فضا سازی را تجربه می کنید . تفاوتی ندارد که این مواد و متریال در کدام بخش از خانه مورد استفاده قرار می گیرند ، در نمای ساختمان یا در دکوراسیون داخلی خانه ، نکته قابل اهمیت این است که محصولات با کیفیت قابل شناسایی و ملموس باشند . همان طور که می دانید متریال ترمووود به یکی از پر طرفردارترین مصالح و متریال ها تبدیل شده، که بیشتر در نما و دکوراسیون خارجی مورد استفاده قرار می گیرد . متریال ترمووود دارای طیف رنگی گسترده و مقاطع متفاوت بوده که استفاده های متفاوتی از جمله در کف ، نمای داخلی و خارجی دارد که بسته به نوع پروژه و سلیقه مشتری از آن ها استفاده می شود.

ترمووود چیست ؟

ترمووود چیست ؟

" ترمووود چیست: از سالهای بسیار دور بشر به این مطلب پی برده بود که سوزاندن و نیم سوز کردن چوب مقاومت آن را در مقابل بسیاری از عوامل جوی در محیطهای بیرونی افزایش چشمگیر می دهد و در این راستا تحقیقات بسیار گسترده در کشور های مختلف در این زمینه آغاز شد. کشور فنلاند پس از سالها تحقیقات و آزمایش در زمینه تیمار حرارتی چوب، به روش ترمو وود (THERMO WOOD) دست یافت که به شرح زیر می باشد:"
الزامات زیر سازی فلزی

الزامات زیر سازی فلزی

الزامات زیر سازی فلزی:

1.برای زیر سازی فلزی پروفیل مورد نظر قوطی 40*40 می باشد .


مهمترین عامل در کیفیت چوب ترمو

مهمترین عامل در کیفیت چوب ترمو

محصولات شرکت finnwood از گرید A و از دو رده نرم چوب و سخت چوب جنگل های فنلاند تشکیل شده است که با توجه به تکنولوژی بالای محصول نهایی تفاوتی مشهود را برای استفاده در فضاهای بیرونی ایجاد نموده است . شرکت finnwood با تجربه 95 ساله خود در کشور فنلاند در زمینه برداشت درختان از جنگل و فرآوری انواع چوب با روش های کهن سرزمین های شمالی اروپا،

رنگ ترمووود مقاوم در برابر آفتاب

رنگ ترمووود مقاوم در برابر آفتاب

چوبهای ترمووود از جنس کاج در برابر تمامی شرایط جوی مقاوم هستند و قبل از نصب نیاز دارند تا با رنگهای مخصوص ترمووود که از مشخصه های بارز آن مقاومت در برابر  UVآفتاب و جلوگیری از تغییر رنگ چوب می باشند رنگ شده و سپس نصب شوند.این رنگها جزء عملیات تکمیلی ترمووود بوده و از هرگونه تغییر رنگ چوب جلوگیری می نماید.
آیین نامه نمای شهرداری تهران

آیین نامه نمای شهرداری تهران

فایل آیین نامه راهنمای طراحی و کنترل نماهای شهری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران
چوب نمای ساختمان

چوب نمای ساختمان

چوب نمای ساختمان که برای زیبا سازی ساختمان ها استفاده میگردد به نام ترمووود نیز شناخته شده می باشد که توسط شرکت finnwood قابل ارایه می باشد .

چوب ترمو نمای ساختمان که به چوب فضای باز نیر معروف است مقاوم در برابر باران و آب می باشد.

نمای ساختمان از نظر مقاوت چوب
چوب نما

چوب نما

برای خرید چوب نما و چوب های ترمووود میتوانید از مشتریان ما کسب اطلاع کنید .

در صورت نیاز با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

چوب ترمووود

چوب ترمووود

نصب چوب های نمای ساختمان باید توسط افراد با تجربه و مجرب  انجام گیرد تا به خوبی و پایدار باشد

مانند ساخت آلاچیق ، نمای ساختمان با چوب ترمووود 

چوب ترمو

چوب ترمو

چوب ترمو که برای نمای ساختمان ها استفاده میشود . که با ظرافت و کاملا شکیل نصب میگردد


همین نصب زیبا جلوه ای تازه به ساختمان شما میدهد


نمای چوبی

نمای چوبی

نمای چوبی ساختمان ها سر در شرکت ها ،مغازه ها ، پاساژها . جلوه ی بسیار زیباسس به ساختمان ها میدهد. 
این نما های چوبی با استفاده از چوب ترمووود ساخته شده ونصب آن زیبا و شکیل میباشد
ترمووود شیراز

ترمووود شیراز

استفاده از ترمووود در نمای ساختمان در شیراز قدمتی طولانی داشته و معماران و سازندگان شیرازی شروع به استفاده ی گسترده ازترمووود فین وود کرده اند .  با توجه به استقبال گسترده از ترمووود فین وود در شیراز شرکت فین وود اقدام به افتتاح نمایندگی جهت فروش ترمووود و نصب ترمووود در شهر شیراز نمود .

استفاده از ترمووود فین وود در نمای ساختمان های شهر شیراز زیبایی و جلوه ی خاصی به این شهر بخشیده است. نمایندگی شرکت فین وود در شیراز با بهره مندی از کادر فروش و تیم اجرایی مجرب خود موفق به اجرای پروژه های متعدد با نمای ترمووود شده است . لازم به ذکر است که تمامی کارکنان واحد فنی و نصب شرکت فین وود جهت کار اجرای ترمووود در نما آموزش دیده اند .

چوب ترمووود

چوب ترمووود

چوب ترمووود از درخت های کاج و زبان گنجشک به دست می آید . این چوب ها طی یک فرآیند تبدیل به ترمووود می شود .
ترمووود یا چوبی که در معرض حرارت قرار گرفته ، یک فرآیند تغییر چوب است که به وسیله بخار آب و حرارت دادن به افزایش طول عمر و دوام چوب منجر می شود .
زمان مورد نیاز این پروسه بسته به نوع چوبی که در حال فرآوری است بین 46 تا 98 ساعت می باشد .
فرآیند ترمو را می توان در 3 بخش خلاصه کرد :
1-کاهش رطوبت و خشک کردن در دمای بالا
2-حرارت دادن چوب با دمای بالا پس از خشک کردن
3-کاهش دمای چوب و خنک کردن
در فرآیند ترمو ، چوب در معرض حرارت قرار می گیرد که این امر منجر به از بین رفتن امکان جذب رطوبت و افزایش عمر چوب می گردد . طی این فرآیند صمغ ، گلوکز و اسید سیتریک که درون بافت چوب هستند از بین رفته و این امر باعث کاهش بسیار زیاد جذب رطوبت و همچنین دور کردن آفات از چوب می شود و خواص فیزیکی آن را بهبود می بخشد .
فرآیند ترمووود

فرآیند ترمووود

فرآیند ترمووود از منظر مولکولی :
چوب های خام پیش از تبدیل شدن به ترمووود دارای پیوندهای هیدروکسیلی می باشند که موجب جذب آب به درون بافت های چوب می گردد .
در خشک کردن چوب با روش های رایج ، مولکول های آب از بافت چوب خارج شده و رطوبت درون چوب به حدود 10% کاهش می یابد . در فرآیند ترمووود ، شوک حرارتی حدود 200 درجه سانتیگراد به چوب ها وارد می شود که باعث گسستگی پیوند هیدروکسیلی گردیده و بعد از این پروسه ، دیگر عاملی برای نفوذ آب در چوب وجود ندارد و چوب به ترمو تبدیل می شود .
با قرار دادن آب در مجاورت ترمووود ، آب تا میزان کمی به چوب نفوذ کرده و سریعا تبخیر می گردد .
ترمووود فین وود جهت کاربرد در فضاهایی که در شرایط جوّی همچون سرما ، گرما ، بارندگی ، رطوبت ، آفتاب و حشرات قرار دارند قابل استفاده می باشد .